کوله پشتی رباتیک+فیلم

به گزارش تور تایلند، پژوهشگران ژاپنی، سیستم رباتیکی ابداع نموده اند که مانند یک کوله پشتی روی شانه های کاربر سوار می گردد و قابل کنترل از راه دور توسط یک شخص دیگر است.

کوله پشتی رباتیک+فیلم

به گزارش تور تایلند و به نقل از تک اکسپلور، پژوهشگران دانشگاه توکیو(UTokyo) و دانشگاه کیئو(Keio) ژاپن، سیستم رباتیک جدیدی ابداع نموده اند که شامل دو دست رباتیک است و به انجام دادن بهتر کارها یاری می نماید.

این سیستم پوشیدنی موسوم به فیوژن(Fusion)، قابل کنترل از راه دور است و به شکلی عمل می نماید که گویی یک شخص در بدن شخص دیگری قرار گرفته است. اگرچه ممکن است این موضوع تاحدودی علمی-تخیلی به نظر برسد اما تمرکز اصلی این پروژه، بر انتقال حرکات دست از شخصی به شخص دیگر با استفاده از بازوهای رباتیک است و در نتیجه چنین موضوعی امکان پذیر می گردد.

پژوهشگران در ابداع این سیستم، از یک دوربین استریو، بازوهای رباتیک، دست های قابل نصب و حسگر بازخورد نیرو استفاده کردند و این اجزا را به همراه باتری در یک کوله پشتی قرار دادند.

مدیس کاباش(Madis Kabash)، از پژوهشگران این پروژه گفت: این ربات، به دو دوربین چشم مانند مجهز است که محیط اطراف را از بالای شانه کاربر آنالیز می نمایند و همچنین در آن، دو دست تعبیه گردیده که با یک اهرمک، قابل کنترل هستند. اهرمک که لرزش آن، به وسیله حسگرهای بازخورد نیرو صورت می گیرد، برای کنترل از راه دور ساده تر این سیستم طراحی گردیده است. کاربر می تواند با متصل کردن مچ بندهای سیستم به دست هایش، کنترل کامل بازوهایش را به ربات بسپارد اما برای چنین کاری، باید اطمینان لازم وجود داشته باشد.

ریما سابینااف(Rima Sabina Aouf)، از پژوهشگران این پروژه در این باره گفت: یامن سارایجی(Yamen Saraiji)، دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه کیئو، یک ربات پوشیدنی مجهز به دو بازو طراحی نموده است که یاریی برای بدن انسان محسوب می گردد. فیوژن، مانند یک کوله پشتی مورد استفاده قرار می گیرد و بازوهای آن قابل کنترل از راه دور است.

از آنجا که این سیستم می تواند توانایی انسان را افزایش دهد، یاری بزرگی برای افراد مبتلا به محدودیت های فیزیکی محسوب می گردد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید. فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 419

به "کوله پشتی رباتیک+فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوله پشتی رباتیک+فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید