اظهار نظر مقام آمریکایی درباره دولت آینده بولیوی

به گزارش تور تایلند، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا خواهان غیرنظامی ماندن دولت در بولیوی شد و ادعا کرد واشنگتن و شرکایش برای حفظ دموکراسی در بولیوی کوشش خواهند کرد.

اظهار نظر مقام آمریکایی درباره دولت آینده بولیوی

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند، پس از استعفای اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی، یک مقام آمریکایی خواهان غیرنظامی ماندن دولت در این کشور شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا که نمی خواست نامش فاش گردد گفت: بسیار حیاتی است که رهبریِ غیرنظامی ترسیم شده در قانون اساسی، کنترل [بولیوی] را در خلال دوره گذار حفظ کند.

این مقام آمریکایی اضافه نمود: از همه می خواهیم در این برهه پرتنش از خشونت دوری نمایند. ما به همراه شرکای بین المللی خود کوشش خواهیم کرد دموکراسی و نظم قانونی در بولیوی را تضمین کنیم.

در روزهای گذشته و به موازات ناآرامی ها در بولیوی، مداخلات آمریکا و متحدانش درباره این انتخابات تشدید شده بود. سازمان کشورهای آمریکایی که مقر مرکزی آن در واشنگتن است، با اتخاذ موضعی مداخله جویانه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بولیوی را رد نموده و برگزاری مجدد انتخابات را خواهان شده بود.

روز گذشته (یکشنبه) فرمانده ارتش بولیوی خواهان کناره گیری مورالس از قدرت شد. در نهایت مورالس که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، امروز از سمت خود استعفا داد.

یکی از اعضای شورای فدراسیون روسیه در واکنش به این استعفا گفت: تحولات بولیوی کودتایی بوده که تحت تأثیر آمریکا اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 35

به "اظهار نظر مقام آمریکایی درباره دولت آینده بولیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار نظر مقام آمریکایی درباره دولت آینده بولیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید