تشکیل بزرگترین بانک کشور با 470 هزار میلیارد تومان سپرده

به گزارش تور تایلند، تهران (پانا) - فرهاد حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی طی توضیحاتی نکاتی را درخصوص طرح ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح تشریح کرد.

تشکیل بزرگترین بانک کشور با 470 هزار میلیارد تومان سپرده

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، اهم موارد به شرح زیر است:

- 5 موسسه ای که مورد ادغام گرفتند عبارت بودند از بانک مهراقتصاد، بانک قوامین، بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان موسسه مالی و اعتباری کوثر

- نیروهای انسانی بانک سپه حدود 15 هزار نفر بودند که با اضافه شدن کارکنان 5 بانک ادغامی این تعداد مجموعا به حدود 50 هزار نفر رسید.

- تعداد شعب 5 بانک ادغامی و بانک سپه حدود 4800 مورد بود که مقرر شد قبل از ادغام هرکدام از این بانکها 10 درصد شعب خود را کاهش دهند و پس از ادغام نیز بر اساس ظرفیتی که در هر شهر وجود داشت و محل استقرار شعب از بانک سپه خواستیم تا اصلاح شبکه شعب را در دستور کار قرار دهد.

- لذا براساس برنامه ریزی اجرا شده نیروی انسانی بدون هیچ مسئله ای در بانک سپه مشغول فعالیت شدند و برای کارکنان ستادی نیز بر اساس چهارچوبی که در بانک سپه با همکاری ستاد نیروهای مسلح و بانک مرکزی تدوین شده است اقدام شده است.

-براساس بررسی های به عمل آمده بر روی بانک های مشمول طرح ادغام از لحاظ سپرده پذیری، تسهیلات و خدمات ارائه شده از سوی آنها به مردم، مقرر شد چندین کار به صورت همزمان عملیاتی شود و سرویس دهی، خدمات دهی این بانک ها و فعالیتشان در شبکه بانکی بدون هیچ خللی تداوم یابد و عملاً مردم احساس کنند که شبکه شعب به صورت کامل در اختیارشان است.

-اجرای مصوبات شورای پول واعتبار و دستورالعمل هایی که در این زمینه وجود داشت مورد توجه ما بود. از این رو در همان حال که موضوع ادغام به صورت جدی پیش می رفت، در این پنج موسسه روندهای اصلاحی، کاهش نرخ سپرده و اجرای دستورالعمل های بانکی به صورت جدی دنبال شد و خوشخبتانه انحرافات این بانکها در عملکرد نیز در راستا اصلاح قرار گرفت.

-با انجام این ادغام بزرگترین بانک جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد. نزدیک به 470 هزار میلیارد تومان سپرده این بانک است که تقریباً حدود 50 درصد از بانک بعدی که همان بانک ملی است فراتر قرار می گیرد.

-امیدواریم به همان شکل که این پنج بانک توانستند به صورت تفکیکی خدمات ارائه کنند در مقیاس بزرگ تر نیز عملکرد مثبتی در نظام بانکی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1438

به "تشکیل بزرگترین بانک کشور با 470 هزار میلیارد تومان سپرده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل بزرگترین بانک کشور با 470 هزار میلیارد تومان سپرده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید