تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟

به گزارش تور تایلند، تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت ADSL ،VDSL ،FTTH بر اساس تعرفه تعیین شده در مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محاسبه می شود که بنا به نرخ دانلود از 512 کیلوبیت برثانیه با سقف تعرفه 12.5 هزار تومان تا 50 مگابیت برثانیه با سقف تعرفه 300 هزار تومان را شامل می شود.

تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟

خدمت اینترنت پرسرعت ثابت، با فناوری های مختلفی مانند ADSL، VDSL، FTTH، TD-LTE ارائه می شود. در حال حاضر شرکت مخابرات ایران، شرکت های دارای پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت (Servco) و شرکت های انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت (FWA) بر اساس نوع پروانه خدمات اینترنت ثابت با فناوری های مختلف را ارایه می کنند و مشترکان برای خرید اشتراک سرویس اینترنت ثابت باید از طریق این شرکت ها اقدام کنند. فهرست دارندگان پروانه ارایه خدمات اینترنت، در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بخش دارندگان پروانه، قابل مشاهده است.

تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت ADSL ،VDSL ،FTTH بر اساس تعرفه مشخص شده در مصوبات شماره 266 و 2-268 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محاسبه می شود. براساس مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارایه کنندگان خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت از طریق فناوری های سیمی (سیم مسی و فیبر) باید جداول تعرفه ای خود را مبتنی بر سرعت و به صورت غیرحجمی (based Connection) تنظیم کنند. جدول تعرفه خدمات ADSL و VDSL در زیر آمده است. سرعت و کیفیت سرویس اینترنت پرسرعت ADSL و VDSL (پهن باند ثابت خانگی) به عواملی مانند فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی، کیفیت بستر ارتباطی و... وابسته است، به این معنی که هرچه فاصله مکان کاربر از مرکز مخابراتی کمتر باشد سرعت و کیفیت بالاتر بوده و هرچه فاصله مکان کاربر تا مرکز مخابراتی بیشتر باشد، سرعت و کیفیت کاهش پیدا می کند.

سامانه ثبت نام خدمات دسترسی پهن باند ثابت خانگی (Xdslplus.ir) با هدف تسهیل در دسترسی مشترکان تلفن ثابت، به فهرست دارندگان پروانه ارایه خدمات پهن باند ثابت راه اندازی شده است. مشترکانی که از خدمات پهن باند ثابت استفاده نمی کنند، در صورت تمایل به استفاده از این خدمت، قبل از ثبت درخواست در اپراتور مورد نظر خود، می توانند با مراجعه به سایت cra.ir وارد بخش حقوق کاربران شده و از سامانه دسترسی پهن باند ثابت خانگی استفاده کنند. در این سامانه مشترکان تلفن ثابت می توانند فهرست دارندگان پروانه ای که در محدوده محل زندگی آنها امکان ارایه خدمت درخواستی را دارند، مشاهده و در فرآیندی شفاف، درخواست خود را ارایه و پیگیری کنند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1838

به "تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت چند است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید