کوشش برای اجرای کالابرگ الکترونیک از ماه آینده در کل کشور

به گزارش تور تایلند، مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه از ماه آینده طرح کالا برگ الکترونیک در کل کشور اجرایی می گردد، گفت: با اجرای این طرح افراد می توانند کالا های اساسی را با قیمت قبل (یارانه ای) خریداری نمایند.

کوشش برای اجرای کالابرگ الکترونیک از ماه آینده در کل کشور

به گزارش تسنیم، حجت براتعلی مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره دو طرح فروش نان گفت: طرح هوشمندسازی یارانه نان در استان زنجان در حال اجرا و آسیب شناسی است و اگر مشکل مهمی نداشته باشد در سطح کشور اجرا می گردد.

وی اضافه کرد: طرح فروش کیلویی نان نیز برای جلوگیری از کم فروشی نان طرح موضوع شده است که طرح مؤثری نیز به شمار میرود.

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران بعلاوه در پاسخ به اینکه چه زمانی طرح کالابرگ الکترونیک در کشور اجرا می گردد، گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها دو مرحله دارد که در فاز اول که اکنون در حال اجراست، مقادیری پول به حساب بانکی خانوار واریز می گردد؛ حداکثر زمانی که برای این فاز در نظر گرفته شده دو ماه است.

وی توضیح داد: فاز دوم این طرح به صورت خرید الکترونیک به صورت کالابرگ است؛ یعنی با کالابرگ افراد تنها می توانند کالا های اساسی را (نان، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن) خریداری نمایند که یارانه آن ها اصلاح شده است.

براتعلی گفت: بر این اساس افراد هنگام خرید مبلغ کالا را به قیمت قبل (یارانه ای) پرداخت می نمایند و مابقی آن را دولت به حساب فروشنده پرداخت می نماید یا اینکه مبالغ به کارت های بانکی افراد واریز می گردد، اما از آن تنها می توان کالا های یادشده را خریداری کرد.

دستگاه های پوز طرح مردمی سازی یارانه ها بر پایه سیستم اندروید است

وی در پاسخ به اینکه آیا زیرساخت های نصب کارتخوان های متصل به طرح هدفمندی یارانه آماده شده است یا خیر، گفت: زیرساخت های اجرای این طرح، دستگاه های پوزی است که بر پایه سیستم اندروید کار می نمایند که در واحد های نانوایی زنجان در حال نصب است و به مرور در کل کشور این زیرساخت ایجاد می گردد.

مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: از ماه آینده طرح کالابرگ الکترونیک در کل کشور اجرایی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2115

به "کوشش برای اجرای کالابرگ الکترونیک از ماه آینده در کل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای اجرای کالابرگ الکترونیک از ماه آینده در کل کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید