جابه جایی اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف و دانشگاه های آفریقای جنوبی

به گزارش تور تایلند، با حضور هیأتی از وزارت آموزش عالی آفریقای جنوبی در دانشگاه شریف، پیشنهاد جابه جایی اساتید و دانشجویان میان دانشگاه شریف و دانشگاه های آفریقای جنوبی مطرح شد.

جابه جایی اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف و دانشگاه های آفریقای جنوبی

به گزارش گروه علمی و دانشگاه تور تایلند به نقل از روابط عمومی دانشگاه شریف، در روز یکشنبه 26 خردادماه، قالب جوپی معاون بین الملل وزارت آموزش عالی آفریقای جنوبی در رأس هیاتی عالی رتبه از وزارت مذکور و سفارت آفریقای جنوبی در تهران از دانشگاه صنعتی شریف بازدید کرد، و رشتچیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، سیم چی، مدیر امور بین الملل، هرمزی نژاد، مدیر امور پژوهشی، جاهد، مدیر دانشجویان بین الملل، عسکری، استاد دانشکده مواد و نماینده سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به میزبانی این هیأت پرداختند.

پس از معرفی دانشگاه صنعتی شریف و دستاوردهای آن توسط سیم چی، طرفین به مذاکره در مورد گسترش همکاری ها پرداختند. پروژه های مشترک روی حوزه های مورد علاقه طرفین از جمله صنایع معدنی و نانوتکنولوژی از محورهای مذاکره میان طرفین بود که در زمینه صنایع معدنی مقرر شد طرف آفریقایی موسسه یا موسسات هدف را در آفریقا شناسایی کند و به دانشگاه صنعتی شریف معرفی کند. برنامه های جابه جایی اساتید و دانشجویان میان دانشگاه شریف و دانشگاه های برجسته آفریقای جنوبی نیز از دیگر موارد مورد علاقه طرفین در این جلسه بود.

پس از این جلسه این هیأت بازدیدی از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه داشت و از نزدیک با دفاتر موجود در این مرکز و خدمات ارائه شده آن ها آشنا شدند.

دانشگاه صنعتی شریف هم اکنون تعدادی همکاری پژوهشی فعال با مراکز پژوهشی آفریقای جنوبی بالاخص در حوزه نانوتکنولوژی دارد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 619

به "جابه جایی اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف و دانشگاه های آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جابه جایی اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف و دانشگاه های آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید