جزئیات ساخت نخستین شهر تازه بین المللی در نوار ساحلی جنوب کشور

به گزارش تور تایلند، معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت نخستین شهر تازه بین المللی در نوار ساحلی جنوب کشور با عنوان شهر تازه خلیج فارس خبر داد.

جزئیات ساخت نخستین شهر تازه بین المللی در نوار ساحلی جنوب کشور

به گزارش خبرنگاران، علیرضا جعفری در تشریح عملکرد این حوزه در دولت سیزدهم بیان کرد: شهرهای نو با ماموریت مدیریت جمعیت کلان شهرها برای ایجاد یک سکونتگاه مناسب با الگوی زیست ایرانی- اسلامی، تلاش دارد تا اراضی بالقوه کشور را به یک محیط مناسب شهری تبدیل کند. از سوی دیگر ساخت 600 هزار واحد مسکونی نو نیز در در این دوره در دستور کار شرکت عمران شهرهای نو قرار گرفته و در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای نو با تاکید بر اینکه مسکن سازی متناسب با رویکرد شهرسازی در شهرهای نو دنبال می شود، گفت: ما فقط در پی ساخت مسکن نبوده و شهرسازی نیز در پروژه های ما حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در کنار زندگی فردی و خانوادگی، به زندگی اجتماعی شهروندان نیز اهمیت داده و در پی ارتقای کیفیت زندگی اجتماعی آن ها نیز هست، به همین منظور پروژه های روبنایی و زیربنایی و همچنین آماده سازی اراضی همزمان با ساخت پروژه های مسکونی در این حوزه به جدیت مورد پیگیری واقع شده است.

جعفری ادامه داد: با تاکیدات وزیر راه و شهرسازی، ایجاد دسترسی سریع، ایمن و ارزان بین شهرهای نو و شهرهای مادر و همچنین بحث اشتغال زایی باید به ویژه در اقدامات و پروژه های عمرانی در این شهرها مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه بر لزوم انجام مطالعات در ابعاد گوناگون در فرآیند برنامه ریزی های توسعه شهری تاکید کرد و گفت: مطالعات حوزه اجتماعی و فرهنگی در این بخش اولویت داشته و زیربنای آن همزمان با ساخت مسکن و از ابتدا باید مدنظر قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی 27 نقطه در نوار ساحلی کشور برای ساخت شهر و شهرک های نو، گفت: این منطقه ها که با اهداف ارتقای اقتصاد دریا محور، پتروشیمی، مولد کشاورزی و هدایت جمعیت به نوار جنوبی انتخاب شده اند، باید با الگو و معماری نو برمبنای زیست ایرانی- اسلامی شکل گرفته و دارای ظرفیت مناسب در حوزه اشتغال، اقتصاد و سکونتگاه با کیفیت باشند تا استقبال از آنها طبق برنامه ریزی انجام شود.

وی از ایجاد یک شهر بین المللی و متناسب با تجربه های جهانی برای نخستین بار در کشور خبر داد و افزود: ساخت شهر نو خلیج فارس در زمینی به وسعت 20 هزار هکتار در شهر بندرعباس در دستور کار شرکت عمران شهرهای نو قرار گرفته است که رویکردی بین المللی داشته و همه مباحث فرهنگی، هویت بخشی، دانش بنیانی و هوشمندسازی را در خود جای داده است و می تواند به خوبی توانایی جوانان ایرانی در حوزه شهرسازی را در رقابت با سایر شهرهای جهان را نشان دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1402 بروزرسانی: 10 مرداد 1402 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2305

به "جزئیات ساخت نخستین شهر تازه بین المللی در نوار ساحلی جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ساخت نخستین شهر تازه بین المللی در نوار ساحلی جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید