خبرنگاران محدودیت ها درباره برگزاری گردهمایی در انگلیس آسان شد

به گزارش تور تایلند، لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس پس از اجرای طرح تست و ردیابی کرونا برای عبور از قرنطینه بیان نمود که از روز دوشنبه (12 خرداد) محدودیت ها برای گردهمایی افراد تا حداکثر 6 نفر در بیرون از خانه آسان خواهد شد.

خبرنگاران محدودیت ها درباره برگزاری گردهمایی در انگلیس آسان شد

بوریس جانسون در کنفرانس خبری روزانه دولت هشدار داد که این دیدار ها باید در فضاهای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی دو متر صورت گیرد. وی اضافه نمود که به این ترتیب خانواده ها پس از نزدیک به دو ماه مجاز خواهند بود تا با یکدیگر دیدار کنند.

پیش از او نیکلا استرجن سروزیر اسکاتلند نیز در سخنانی گفت که برگزاری گردهمایی های 8 نفره از فردا (جمعه) مجاز خواهد بود.

نخست وزیر انگلیس با این حال از مردم خواست که مسئولانه رفتار کرده و با رعایت نکات بهداشتی از برگزاری گردهمایی های بزرگ تر اجتناب کنند.

جانسون ناگزیر از خسارت های مالی ناشی از بحران کرونا، محدودیت های قرنطینه را با هدف چرخش اقتصاد کشور از هفته پیش آسان کرد.

وی ابتدا محدودیت های ورزش در فضای باز و تردد به محل کار را کاهش داد و از هفته اینده قرار است برخی مدارس ابتدایی، بازار روز، نمایشگاه های خودرو بازگشایی شود. سایر محدودیت های نیز به تدریج در هفته های آینده کاهش خواهد یافت.

نخست وزیر انگلیس دیروز از طرح اصلی دولت برای خلاصی از قرنطینه ملی پرده برداشت و تاکید کرد که با اجرای این طرح زندگی مردم متحول خواهد شد.

بر اساس این طرح، شهروندانی که از خود علائم کرونا بروز می دهند، بلافاصله از سوی مسؤولان وزارت بهداشت، آزمایش و اگر نتیجه مثبت شد تمام مرتبطان بیمار ردیابی و مکلف به 14 روز قرنطینه می شوند.

جانسون هشدار داده که دولت برای افراد متخلف و آن هایی که قوانین قرنطینه را رعایت نکنند، جریمه هایی را در نظر گرفته است.

پیش از این افرادی که از خود علائم کرونا- مانند از دست دادن حس بویایی و چشایی- بروز می دادند به رعایت 7 روز قرنطینه و سایر اعضای خانواده وی نیز 14 روز خانه نشینی مکلف بودند.

وزیر بهداشت انگلیس امروز در سخنانی با اشاره به سرمایه گذاری گسترده دولت در اجرای طرح هشدار داد که اگر مردم مسئولانه رفتار نکنند، این طرح را اجباری خواهد کرد. این درحالی است که دانشمندان این کشور معتقدند درصد اثربخشی این طرح بین 5 تا 15 درصد است و عصای جادویی برای کاهش آمار کرونا در کشور به شمار نمی رود.

آمار مرگ و میر مبتلایان کرونا در انگلیس به رقمی معادل دو برابر پیش بینی دانشمندان رسیده و این کشور پس از آمریکا دارای بالاترین آمار جان باختگان در جهان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1049

به "خبرنگاران محدودیت ها درباره برگزاری گردهمایی در انگلیس آسان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محدودیت ها درباره برگزاری گردهمایی در انگلیس آسان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید