خبرهای خوش پژوهشگاه فضایی درباره ماهواره ناهید یک

به گزارش تور تایلند، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: خبرهای خوشی داریم، مدل مهندسی پیشران ناهید2 و همچنین بلوک انتقالی مدار سامان هم به نتایج خوبی رسیده است.

خبرهای خوش پژوهشگاه فضایی درباره ماهواره ناهید یک

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور تایلند، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در کارگاه آموزشی فناوری فضایی و کاربردهای آن، گفت: ماهواره ناهید 2 را به نتیجه رساندیم و ماهواره های سنجشی هم در این پژوهشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: توسعه خدمات فضاپایه در این پژوهشگاه اهمیت زیادی دارد، چون این فعالیت ها باید منجر به یک سرویس و خدمت گردد و در این حوزه، خودمان سراغ دستگاه های مختلف رفتیم و با ارگان هایی نظیر پلیس مواد مخدر فعالیت هایی را آغاز کردیم و تفاهم نامه همکاری با این نهاد به امضا رساندیم.

صمیمی توضیح داد: با سازمان برنامه و بودجه هم پروژه آمایش سرزمینی را پیش می بریم و برای خرید تضمینی گندم هم از طرف این سازمان برای همکاری با ما در خواست شد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران ادامه داد: در موضوع سیل فروردین، وزارت کشور نقشه های تهیه شده از این سازمان را برای براورد خسارت ملاک قرار داد.

وی گفت: استفاده از خدمات فضاپایه به شکل یک مطالبه عمومی مطرح گردد چرا که مشورهای جهان از این فناوری استفاده می نمایند و دیگر جای این نیست که این فناوری را به شکل یک کالای لوکس نگاه نمایند.

صمیمی ادامه داد: یک همت عمومی می طلبد تا نشان دهیم استفاده از فناوری فضایی نه به عنوان اختیار بلکه الزام استاز دانش حوزه فضایی توانستیم محصولات مورجهانز سازمان هواشناسی را فراوری کنیم که در مرحله آزمایش واقع شده است.

رئیس پژوهشگاه فضایی اعلام کرد:خبرهای خوشی داریم، مدل مهندسی پیشران ناهید 2به نتیجه رسیده است همچنین بلوک انتقالی مدار سامان هم به نتیجه خوبی رسیده است و تا یک ماه آینده، دستاوردهای جدید این پژوهشگاه رونمایی می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 631

به "خبرهای خوش پژوهشگاه فضایی درباره ماهواره ناهید یک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای خوش پژوهشگاه فضایی درباره ماهواره ناهید یک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید