خبر نوبخت درباره پاداش بازنشستگان

به گزارش تور تایلند، خبرنگاران : رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان غیرقابل بازگشت است، زیرا قانون شده و حتی اگر دوره قانون برنامه ششم توسعه تمام شود، آثار حقوقی و قانونی آن متوقف نمی شود.

خبر نوبخت درباره پاداش بازنشستگان

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین ،محمد باقر نوبخت در گفت وگوی اینستاگرامی با فرهنگیان، بازنشستگان، اعضای کادر درمان و کارکنان سازمان زندان ها به آنان اطمینان داد که همواره پیگیر مطالباتشان است.

وی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: بزرگترین بودجه برای بازنشستگان در لایحه 1400 گنجانده شده تا آنچه از متناسب سازی حقوق آنها باقی مانده، اجرایی شود.

معاون رییس جمهوری گفت: به قولی که به شما داده ام، پابرجا هستم. حتی برای کسانی که عضو غیرهیات علمی فرهنگیان هستند نیز این موضوع اعمال خواهد شد. این اقدام غیر قابل بازگشت است، چون قانون شده، حتی اگر دوره قانون برنامه تمام شود، آثار حقوقی و قانونی آن متوقف نمی شود.

وی همچنین در واکنش به خبرسازی یکی از سایت ها که افزایش رقم ردیف بودجه صندوق کشوری را مورد انتقاد قرار داده بود؛ شرح داد: متناسب سازی حقوق بازنشستگان قانون است و باید برای این احکام قانونی، منابع مالی لازم در لایحه بودجه 1400 دیده می شد.

نوبخت گفت: بودجه لازم برای بازنشستگان لشگری و کشوری در لایحه بودجه 1400 دیده شده است و منابع لازم برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

اختصاص 8 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان در لایحه بودجه 1400

رییس سازمان برنامه و بودجه در رابطه با رتبه بندی فرهنگیان گفت: حتی قبل از ارائه لایحه دولت به مجلس، مبلغ هشت هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 1400 دیده شد. پس جای هیچ نگرانی نیست.

وی خطاب به فرهنگیان و بازنشستگان ادامه داد: دو ردیف مختص فرهنگیان و بازنشستگان در لایحه بودجه در نظر گرفته شده، یک ردیف همیشگی و یک ردیف رزرو که اگر سرریزهایی در اجرا پیش آمد، به خاطر کمبود منابع مالی، متوقف نشویم. همچنان که امسال نیز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان همین کار را کردیم و یک هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص یافت. برای سال بعد هم 90 هزار میلیارد تومان برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی با یادآوری اینکه رشد بودجه وزارت آموزش و پرورش در لایحه بودجه 1400 نسبت به قانون بودجه امسال، بیش از رقم رشد کل لایحه بودجه است، تاکید کرد: فرهنگیان اطمینان داشته باشند که منابع مالی لازم برای رتبه بندی آنها در لایحه بودجه 1400 دیده شده است و فوق العاده ویژه آنان نیز در قالب همین رتبه بندی دیده خواهد شد.

نوبخت در پاسخ به سوالات فرهنگیان درباره اینکه چه زمانی فوق العاده ویژه آنان پرداخت می شود نیز گفت: ما به طور مکتوب موافقتمان را گفتیم و منابع مالی لازم را هم در لایحه بودجه منظور کرده ایم که از اول فروردین ماه فوق العاده ویژه پرداخت شود. البته وزارت آموزش و پرورش باید زودتر ابلاغ ها را بزند.

سازمان برنامه و بودجه نقش نظارتی دارد، اجرا را از دستگاه های متولی پیگیری کنید

وی در واکنش به مطالبات پیاپی کاربران برای پیگیری مطالباتشان از وزارت آموزش و پرورش و بهداشت و درمان، گفت: سازمان برنامه و بودجه، دستگاه مجری نیست و از جنبه وظیفه نظارتی باید وارد موضوعات شویم. در مورد مطالبات، مجوزهای لازم را داده ایم، این موارد را باید از دستگاه های مجری مربوطه پیگیری کنید.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: این سازمان با تامین منابع مالی و صدور مجوزهای قانونی لازم می کوشد مسائل فرهنگیان، کادر درمان و بازنشستگان را رفع کند اما اجرای این مجوزها و قوانین با دستگاه های اجرایی است که باید از آنها مطالبه شود.

22 هزار میلیارد تومان برای جذب کادر جدید درمان در بودجه 1400

معاون رییس جمهور با اشاره به مسائل کادر درمان؛ گفت: افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم برای دانشگاه ها کمی مشکل بود، اما کوشیدیم که حتما اعمال شود. مجوز لازم داده شد و منابع مالی آن هم دیده شد. وزارت بهداشت و درمان نیز در حال آماده کردن احکام کادر درمان هستند و چون منابع مالی آن تامین شده به محض صدور احکام، قابل اجرا خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اخیرا 30 هزار مجوز جدید استخدام برای تکمیل کادر درمان، گفت: اولویت جذب با افرادی است که الان مشغول به کار هستند. 22 هزار میلیارد تومان هم برای استخدام این افراد در لایحه بودجه 1400 در نظر گرفته شده است.

نوبخت در واکنش به دغدغه نیروهای شرکتی کادر درمان نیز گفت: صدور مجوز استخدام 53 هزار نفر در وزارت بهداشت برای این بود که پرسنل شرکتی بتوانند زودتر جذب شوند.

خبر خوش برای کارمندان سازمان زندان ها

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره قانون تسری برای کارمندان سازمان زندان ها، گفت: دستور اجرای این قانون و پیش بینی آن در بودجه سال 1400 را صادر کرده است و از اول فروردین اجرایی می شود.

پاداش بازنشستگان سال 99 هم پرداخت می شود

وی در واکنش به کاربرانی که خواستار پرداخت پاداش انتها خدمت بازنشستگان بودند نیز گفت: پاداش بازنشستگان 98 پرداخت شده و با نیروهای مسلح نیز هماهنگ کردیم که این موضوع را اجرا کنند. تا کنون دو بخشنامه داده ایم که پرداخت ها انجام شود. البته برخی دستگاه ها لیست بازنشستگان را با تاخیر ارائه داده بودند؛ در حالی که پول از مدت ها پیش نزد خزانه بود.

نوبخت در انتها گفت: تا روزی که در این جایگاه هستم، با انگیزه و قوت تمام کارها و مطالبات را پیگیری می کنم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1425

به "خبر نوبخت درباره پاداش بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر نوبخت درباره پاداش بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید