سازمان انرژی اتمی در صورت لزوم کلیه فعالیت هسته ای را به سطح قبل بازگرداند، اروپا از همراهی آمریکا پرهیز کند

به گزارش تور تایلند، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به کوشش مذبوحانه آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه بیانیه ای صادر کرد.

سازمان انرژی اتمی در صورت لزوم کلیه فعالیت هسته ای را به سطح قبل بازگرداند، اروپا از همراهی آمریکا پرهیز کند

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به کوشش مذبوحانه آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه ای آمده است:

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن رصد تحولات بین المللی و پایش اقدامات ایالات متحده جهت سوءاستفاده از بندهای 11 و 12 قطعنامه 2231 و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و کوشش به منظور فعال کردن مکانیسم ماشه و بازگرداندن قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل علیه کشورمان، اعلام می دارد:

1) بر اساس موازین بین المللی، آمریکا، با خروج از ضمیمه دوم قطعنامه و عدم انجام تعهداتش در قبال ملت ایران، مشروعیت استفاده از مکانیسم حل اختلاف موجود در ماده 36 و 37 برجام را برخوردار نیست. تفسیر حقوقی که امریکا ارائه نموده، بی مبنا بوده و فاقد وجاهت است.

2) جمهوری اسلامی ایران، از کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل انتظار دارد به منظور مقابله با یک جانبه گرایی آمریکا و حفظ اعتبار قواعد بین المللی، مانع سوءاستفاده این کشور شده و جلوی رفتار خودسرانه دولت آمریکا را برای تحمیل اراده خود به سایر کشورها بگیرند.

3) انتظار است دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به تبعیت از ملت شجاع و انقلابی کشورمان، با بهره گیری از ظرفیت های در اختیار، اقدامات عاجل و بازدارنده را در مقابل آمریکا صورت دهد و همچنین در محیط بین المللی سوءاستفاده آشکار این کشور از شورای امنیت و حق وتو را افشا کند.

4) در صورت فعال شدن غیرقانونی مکانیزم ماشه، سازمان انرژی اتمی می بایست به سرعت ضمن بازگرداندن کلیه فعالیت هسته ای به سطح پیش از سال 94، با بهره گیری سانتریفیوژهای نسل IR4، IR6، IR8 به سرعت جهت تأمین احتیاج کشور برای تأمین 190 هزار سو غنی سازی، اقدام کند. همچنین در عملیاتی کردن ساخت پیشران هسته ای در جهت تجهیز ناوگان های دریایی کشورمان تسریع نماید.

5) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در صورت پیشبرد اقدام خلاف قانون و زیاده خواهانه آمریکا، قوانین و مصوبات لازم را تهیه و تصویب کند.

6) همراهی کشورهای اروپایی با اقدامات خصمانه و خودسرانه آمریکا ضمن آنکه آسیب به حیثیت این کشورها را به همراه دارد، موجب تضعیف منافع آن ها خواهد شد و توصیه ایران پرهیز از همراهی با این اقدام آمریکایی ها است.

7) نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر میثاق خود با ملت در جهت حفظ منافع ملی پایبند بوده و با پایش تحولات بین المللی و منطقه ای، وظایف خود در پیگیری موضوعات در چارچوب قانون اساسی و تدابیر رهبر حکیم انقلاب بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت را دنبال می نمایند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1214

به "سازمان انرژی اتمی در صورت لزوم کلیه فعالیت هسته ای را به سطح قبل بازگرداند، اروپا از همراهی آمریکا پرهیز کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان انرژی اتمی در صورت لزوم کلیه فعالیت هسته ای را به سطح قبل بازگرداند، اروپا از همراهی آمریکا پرهیز کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید