فدراسیون فوتبال ایران، رئیسی مثل صفایی فراهانی می خواهد

به گزارش تور تایلند، تهران (پانا) - رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی معتقد است لابی گری و یارکشی تبدیل به یکی از اصول مجامع انتخاباتی شده که تا به امروز کسی نتوانسته جلوی آنرا بگیرد.

فدراسیون فوتبال ایران، رئیسی مثل صفایی فراهانی می خواهد

مصطفی هاشمی طبا در گفت وگو با پانا درباره وضع فدراسیون فوتبال و اساسنامه این فدراسیون به خبرنگار پانا گفت: طبق قانون، اساسنامه فدراسیون های ورزشی باید به تصویب هیئت دولت برسد و تنها تایید مجمع یا فیفا کافی نیست.پس از این مرحله هم اساسنامه باید در ثبت شرکت ها به ثبت برسد تا اجرای قانونی پیدا کند. اگر این اتفاق نیافتد، همان داستان شش سال قبل به وجود می آید که معین نبود فدراسیون فوتبال به کدام اساسنامه استناد می کند.

وی در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال و برنامه هایی که نامزدها ارائه دادند، اظهار کرد: به نظرم آن چیزی که اهمیت دارد این است که فدراسیون و فوتبال در راستا درست قرار بگیرند، در حال حاضر فدراسیون فوتبال نیرویی مثل صفایی فراهانی را می خواهد که هم با فوتبال و هم با مدیریت آشنا و هم اینکه اهل لابی کردن با دیگران نباشد. از طرفی هر رئیسی که انتخاب می شود باید از نیروهای مختلف استفاده کند. امیدوارم فردی که در انتخابات پیروز می شود، در ابتدا هیئت رییسه خوبی داشته و اهل مشورت باشد و منافع کشور و همچنین قوانین و مقررات را در تصمیم گیری های خود رعایت کند.

هاشمی طبا همچنین درباره حضور علی کریمی در انتخابات اظهار کرد: علی کریمی چهره فوتبالی است و بسیار باهوش و در کارش هم توانمند است، اما هر کسی که به انتخابات ورود می کند علاوه بر اینکه باید به فوتبال آشنا باشد، دارای سوابق مدیریتی هم در کارنامه خود داشته باشد. هدایت این فدراسیون برای کسی که هیچ سابقه مدیریتی در کارنامه خود ندارد کار بسیار سختی خواهد بود.

وی در مورد شائبه حمایت از یک نامزد خاص یا وعده هایی که در آستانه انتخابات نامزدها به روسای هیئت ها می دهند اظهار کرد: به طور کلی مهره چینی، لابی و یارکشی در فدراسیون های ورزشی کار پسندیده ای نیست اما متاسفانه این کار در همه مجامع انتخاباتی وجود دارد و تا به امروز هم نتوانستند جلوی آن را بگیرند. اگر یک فردی که نامزد انتخابات است با روسای هیئت ها صحبت کند و برنامه های خود را ارائه دهد، کار درست پیش می رود اما اگر بحث امتیازدهی پیش رو باشد آن وقت قضیه به سمت غیرقانونی حرکت می کند و مشکل ساز می شود و باید با آن برخورد شود. اگر هم برخی از افرادی که در فدراسیون هستند و برای به دست آوردن پست های دیگر پول خرج می کنند و به نوعی از راه غیرقانونی وارد می شوند باید با آن ها برخورد شود. هرچند جلوی لابی کردن و یارکشی کردن را به معنای واقعی آن نمی توان گرفت.

هاشمی طبا در ادامه به شرایط فوتبال ایران در پرونده مارک ویلموتس اشاره کرد و گفت: این قرارداد را سالم نمی دانم و به نظرم خیانت بزرگی در حق فوتبال ایران شد، چطور ممکن است یک مربی که قرار است هدایت تیم ملی فوتبال یک کشور را برعهده بگیرد،حتی به ایران نیاید و امکانات ایران را نبیند اما قرارداد ببندد، در گذشته با هر مربی که وارد مذاکره می شدیم به ایران می آمد و امکانات این کشور را می دید و اگر مورد تاییدش بود وارد مرحله بعدی مذاکره می شدیم، در این میان حتی ممکن بود مربی که به ایران آمده امکانات را نپسندد و ادامه مذاکره به بن بست می خورد.

وی در انتها گفت: بنابراین اعتقاد دارم در پرونده ویلموتس اشکالات بزرگی وجود دارد. این قرارداد باید در خاک ایران بسته می شد که تابع قوانین کشور خودمان بود، بعد از آن هم 2 میلیون دلار را در چمدان گذاشتند و به استانبول بردند و به او تحویل دادند انگار کاغذ پاره است. این قرارداد ناسالم بوده و اشکالات زیادی داشته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1534

به "فدراسیون فوتبال ایران، رئیسی مثل صفایی فراهانی می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال ایران، رئیسی مثل صفایی فراهانی می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید