فیس بوک به تبعیض نژادی متهم شد

به گزارش تور تایلند، سه متقاضی شغلی و یک مدیر فیس بوک ادعا می کنند این شرکت علیه کارمندان سیاه پوست تبعیض قائل می شود و به همین دلیل تحقیقاتی در فیس بوک انجام می شود.

فیس بوک به تبعیض نژادی متهم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، وکلای سه متقاضی کار و یک مدیر فیس بوک، اعلام کرده اند کمیسیون فرصت های شغلی مساوی (EEOG) آمریکا درباره تبعیض نژادی در استخدام و ترفیع کارمندان این شرکت تحقیق جامعی انجام می دهد.

اجرای تحقیق سیستمیک بدان معناست کهEEOG درباره سیاست های شرکتی تردید دارد که احتمالاً به تبعیض گسترده منجر می شوند.

این کمیسیون دولتی به طول معمول با واسطه گری اختلافات را حل می کند یا اجازه می دهد شاکیان از کارفرما شکایت کنند. اما مقامات این آژانس چند پرونده سیستمیک طراحی کرده اند و به بازرس ها اجازه می دهند اطلاعات شرکتی را تحلیل کنند که این امر احتمالاً به یک شکایت وسیع تر و دسته جمعی منجر می شود.

اسکار ونسزی مدیر عملیات های فیس بوک و دو متقاضی شغلی در جولای 2020 این اتهامات را به آژانس مذکور اعلام کرده اند. همچنین متقاضی دیگری نیز در ماه دسامبر ادعای خود را عنوان کرد. آنها ادعا کرده اند که فیس بوک با تکیه بر ارزیابی موضوعی و ترویج کلیشه های نژادی مشکل دار، علیه کاندیداها و کارمندان سیاه پوستان تبعیض قائل می شود.

البته آژانس مذکور اتهامات را علیه فیس بوک مطرح نکرده و ممکن است این تحقیقات چند ماه دیگر طول بکشد و نتیجه آن حاکی از عدم خطای فیس بوک در این زمینه باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1587

به "فیس بوک به تبعیض نژادی متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک به تبعیض نژادی متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید