مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟

به گزارش تور تایلند، از روز ششم خرداد ماه 30 درصد از سهام عدالت برای سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند آزاد شده است و طبق گفته رئیس جمهور 30 درصد دوم در روز عید غدیر و 30 درصد سوم نیز در روز 22 بهمن ماه قابل فروش می شود.

مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟

بنابراین 10 روز دیگر یعنی از روز 18 مرداد ماه 30 درصد دوم قابل فروش می شود، با نزدیک شدن به این زمان برای سهامداران این سوال ایجاد شده است که آیا مهلت فروش 30 درصد اول تا پیش از زمان آزادسازی 30 درصد دوم به پایان می رسد و یا پس از آن می توانند سهامشان را تا سقف 60 درصد بفروشند؟

سهامداران می توانند تا هر زمان که مایل باشند سهام خود را نگه دارند و هر زمان که به پول آن نیاز داشتند اقدام به فروش کنند، همچنین می توانند تا پایان آزادسازی 100 درصدی آن صبر کنند و به صورت یکجا بفروشند. شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز این موضوع را تایید کرد و بنابراین فرصت فروش همچنان ادامه دارد.

با آغاز فرایند آزادسازی سهام عدالت مسئولان بارها تکرار کردند که سهامداران سهام عدالت در صورت این که نیاز فوری به فروش ندارند برای این کار اقدام نکنند و کمی صبر کنند، پیشنهاد رئیس جمهور به مردم این است که سهام خود را نفروشند و از منافع بلندمدت آن بهره مند شوند. وزیر اقتصاد نیز توصیه کرد که سهامداران خودشان این سهام را مدیریت کنند و از فروش شتابزده خودداری کنند.

از سوی دیگر طبق آخرین آمارهای شرکت سپرده گذاری مرکزی، 18 میلیون و 300 هزار نفر روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده اند که فقط حدود دو میلیون نفر از آنها درخواست فروش داده اند، بنابراین 89 درصد از این سهامداران هنوز برای فروش اقدام نکرده اند که همچنان فرصت دارند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1180

به "مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت فروش سهام عدالت تا کی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید