85 کشور دنیا میزبان سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

به گزارش تور تایلند، نشست شورای سیاستگذاری سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

85 کشور دنیا میزبان سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

در این نشست ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با اشاره به این که دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، در 75 کشور دنیا برگزار گردید،اضافه نمود: در سال 94 و در سیزدهمین دوره جشنواره کشورهای بیشتری میزبان سیزدهمین دوره این جشنواره خواهند بود. در حاضر دو کتاب با موضوع فرهنگ رضوی به زبان فرانسه در دست ترجمه است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به این که انتشارات الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سه کتاب به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی با عنوان آنچه گفت، آنگونه که زیست و آنچه کرد درباره حضرت امام رضا(ع) درحال تدوین دارد که بزودی چاپ و منتشر خواهد شد.

وی با بیان این که در دوره سیزدهم جشنواره بین المللی امام رضا(ع)،بسته های فرهنگی رضوی به خارج از کشور ارسال خواهند شد،توضیح داد: از دوره گذشته جشنواره، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای رایزنی های فرهنگی در خارج از کشور، برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، را تصویب و برای اجرا ارسال نموده است.

لازم به ذکر است سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از یکم تا یازدهم ذی القعده (موسوم به دهه کرامت) برابر با 25 مرداد تا چهارم شهریور سال 1394 در تمام استان های ایران و 220 نقطه از دنیا برگزار می گردد.

مراسم اختتامیه این جشنواره در شب میلاد فرخنده ثامن الحجج(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و طی آن از هشت خادم نمونه فرهنگ رضوی در داخل و هشت خادم نمونه فرهنگ رضوی در بخش بین الملل تقدیر به عمل می آید.

علاقه مندان برای ثبت نام و آگاهی از نحوه شرکت در هر یک از برنامه ها می توانند به سایت سه زبانه شمس توس به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه نمایند.

همچنین سامانه پیغام کوتاه: 30007888 و شماره تلفن های : 9-05132283044 به عنوان پل ارتباطی میان و جشنواره مخاطبان معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 999

به "85 کشور دنیا میزبان سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "85 کشور دنیا میزبان سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید