آمریکا: به تایوان متعهدیم

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک دیپلمات بلندپایه آمریکایی در ادامه تلاش واشنگتن برای تحریک جریان های جدایی طلب تایوان به مطالبه استقلال از چین، مدعی شد که ایالات متحده به افزایش مشارکت تایوان در عرصه بین المللی متعهد است.

آمریکا: به تایوان متعهدیم

جرمی کورن فورث معاون سفارت مجازی آمریکا در تایوان، طی نشستی غیرحضوری که در آن معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل و همچنین وزیر خارجه تایوان مشارکت داشتند؛ این ادعا را مطرح نمود.

این در حالی است که تایوان به نام بخشی از تمامیت ارضی چین، حق اینکه به طور مستقل داوطلب مشارکت در نهادهای بین المللی چون سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی شود؛ ندارد. اما کورن فورث مدعی است که تایوان با اتکا به فناوری قوی خود می تواند به حل چالش های جهانی کمک کند.

واشنگتن در ظاهر هیچ گونه رابطه دیپلماتیکی با تایوان ندارد اما به نام حمایت از حق خودمختاری این جزیره، به تایپه سلاح می فروشد و مقامات تایوان را به بیان مطالباتی وادار می کند که رنگ و بوی جدایی طلبی دارند.

به همین علت، جوزف وو وزیر خارجه تایوان مدعی شد وقت آن رسیده که راهی برای رفع محرومیت ناعادلانه تایپه از نظام وابسته به سازمان ملل پیدا کنیم.

چین پیشتر هشدار داده بود که هرگونه جدایی طلبی تایوان نتیجه ای جز جنگ نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1859

به "آمریکا: به تایوان متعهدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: به تایوان متعهدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید