آنگلا مرکل: روابط با آمریکا و چین اولویت اتحادیه اروپا خواهد بود

به گزارش تور تایلند به نقل از اسپوتنیک، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که در مراسمی با موضوع ریاست آینده آلمان بر اتحادیه اروپا در بنیاد کُنراد آدنائر سخن می گفت، به صراحت اظهار داشت که روابط با چین و ایالات متحده و همچنین همکاریهای فراآتلانتیکی گسترده اولویتهای ریاست آینده این کشور در شورای اروپا خواهند بود.

آنگلا مرکل: روابط با آمریکا و چین اولویت اتحادیه اروپا خواهد بود

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

مرکل با اشاره به اینکه چین یکی از مهمترین بازیگران قرن حاضر است، گفت: من ریاست کشورمان را فرصتی برای پیشرفت بیشتر اروپا به عنوان یک قدرت توانا، قابل و منسجم می دانم که مسئولیت صلح و امنیت بر روی این سیاره را برعهده می گیرد. در این خصوص برای مثال روابط اروپا با چین یکی از اولویتهای سیاست خارجی در دوران ریاست ما بر اتحادیه اروپا خواهد بود.

از سوی دیگر، طبق گفته های مرکل رکن مرکزی و بنیادی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا یک همکاری فراآتلانتیکی است که به عنوان مثال روابط با ایالات متحده و ناتو را در برمی گیرد. مرکل در این باره گفت: آمریکا مهم ترین شریک اروپا است. من تصدیق می کنم که همکاری با آمریکا بدتر از آنچه که می خواستیم در حال پیشرفت است. این امر به اقلیم و تجارت و همچنین نقش سازمانهای بین المللی در مقابله با همه گیری ویروس کرونا مربوط است. نه تنها حفظ روابط با آمریکا بلکه تقویت این روابط متناسب با منافع ملی و اروپایی ماست.

بنا به گفته مرکل، اتحادیه اروپا و آمریکا در مورد حفظ نظم جهانی، صلح و ثبات در پارادایم سیاسی غرب به یکدیگر وابسته هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1048

به "آنگلا مرکل: روابط با آمریکا و چین اولویت اتحادیه اروپا خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنگلا مرکل: روابط با آمریکا و چین اولویت اتحادیه اروپا خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید