افزایش یارانه تا 160 هزار تومان صحت دارد؟

به گزارش تور تایلند، افزایش یارانه نقدی همیشه طی سال های اخیر جزء خواسته یارانه بگیران بوده و حالا موضوع افزایش یارانه نقدی 45 هزار تومانی تا 160 هزار تومان مورد توجه قرار گرفته است، این موضوع صحت دارد؟

افزایش یارانه تا 160 هزار تومان صحت دارد؟

به گزارش تجارت نیوز، اگرچه طی چند سال اخیر یارانه بگیران از دولت درخواست افزایش یارانه نقدی را داشته اند، اما از ابتدای طرح پرداخت یارانه مبلغ آن تغییر نکرده، یعنی همان 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر است.

در چند سال گذشته با افزایش فشار های مالی و بالا رفتن نرخ تورم، بار ها زمزمه افزایش یارانه ها شنیده شده، اما هیچگاه از سوی مسئول یا سازمانی تایید نشده است، افزایش یارانه تا 160 هزار تومان نیز یکی از احتمالاتی است که از سوی بعضی از رسانه ها و مردم اعلام شده، اما تا به امروز تایید یا تکذیب نشده است.

پیگیری ها نیز حاکی از این است که برای افزایش مبلغ یارانه ها نه جلسه ای تشکل داده شده و نه تصمیمی گرفته شده است. در واقع سازمان های مرتبط با افزایش و پرداخت یارانه ها این موضوع را تایید نکرده اند.

در جریان لایحه بودجه نیز کمیسیون تلفیق از افزایش دو برابری یارانه ها اطلاع داد، اما در صحن علنی تصویب نشد و دولت موظف شد دو یارانه نقدی 45 هزار تومانی و یارانه معیشتی بنزین را در دستور کار واریزی های هر ماه خود قرار دهد.

اگر مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن نیز رای می آورد سال جاری 10 میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، مبلغ 267 هزار تومان؛ 25 میلیون نفر از اقشار ضعیف و دریافت کنندگان یارانه معیشتی، مبلغ 188 هزار تومان؛ 23 میلیون نفر، مبلغ 136 هزار تومان یارانه بنزین و 20 میلیون نفر دیگر مبلغ 91 هزار تومان یارانه نقدی دریافت می کردند.

در بودجه سال جاری نیز منابع برای پرداخت یارانه نقدی و بنزین معین شده و نامی از یارانه دیگری برده نشده است.

اما دو سناریو برای افزایش یارانه ها وجود دارد: اول این که اگر شرایط کرونا ادامه داشته باشد و شرایط معیشت مردم سخت تر گردد، احتمالا دولت پرداخت یارانه جدید مثل یارانه کرونا را در دستور کار قرار می دهد.

دومین سناریو نیز این است که به وسیله ایجاد منابع درآمدی جدید برای دولت، یارانه سومی به واریزی های هر ماه اضافه گردد که احتمالا منابع آن به وسیله افزایش قیمت در یک بخش خاص تامین می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1651

به "افزایش یارانه تا 160 هزار تومان صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش یارانه تا 160 هزار تومان صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید