فراوری سراتو متوقف شد

به گزارش تور تایلند، سایپا گفت: شرکت کره ای کیاموتورز هم بعد از بدعهدی رنو فرانسه، سیتروئن فرانسه و برلیانس چین، به پیروی از تحریم های یک جانبه آمریکا، به همکاری با ایران و گروه خودروسازی سایپا سرانجام داد.

فراوری سراتو متوقف شد

به گزارش تور تایلند به نقل از گروه خودروسازی سایپا، به دنبال پیروی غیرمنطقی شرکای خارجی صنعت خودروی ایران از تحریم های یک جانبه آمریکا و بدعهدی آنان در تامین قطعات، شرکت کیاموتورز کره جنوبی نیز ایران را ترک نموده و به همکاری خود با گروه سایپا انتها داد.

به دنبال این تصمیمِ شرکت کره ای، فراوری خودرو کیاسراتو در سایپا نیز این هفته متوقف خواهد شد و خطوط فراوری آن نیز جمع آوری می گردد.

با خروج کیاموتورز از چرخه فراوری مشترک خودرو با سایپا، این شرکت نیز به جمع شرکت های رنو، سیتروئن، برلیانس، ولوو و ایویکو خواهد پیوست که پیشتر با بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات خود، به فراوری مشترک خودرو در ایران انتها داده بودند.

گروه خودروسازی سایپا با درک کامل از شرایط پیش آمده برای هموطنانی که متقاضی تحویل خودروهای فراوری مشترک با شرکای خارجی بودند، اقدامات لازم را برای جلب رضایت مشتریان و تبدیل خودروهای ثبت نامی آنها به خودروهای قابل تحویل انجام داده و همچنین پیگیری های حقوقی بین المللی را برای احقاق حق شرکت و مشتریانش ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 641

به "فراوری سراتو متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری سراتو متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید