رشد قیمت مسکن در آمریکا رکورد 14 ساله را شکست!

به گزارش تور تایلند، طبق اعلام آژانس فدرال مسکن آمریکا، در سراسر این کشور متوسط قیمت مسکن در ماه فوریه نسبت به فوریه سال گذشته 12 درصد افزایش یافته است.

رشد قیمت مسکن در آمریکا رکورد 14 ساله را شکست!

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس بیزینس، به دنبال کاهش شدید در بخش عرضه مسکن، متوسط رشد قیمت خانه ها در عظیم ترین اقتصاد دنیا در ماه ژانویه به بالاترین سطح خود در طول 14 سال اخیر رسیده است. در بازه زمانی 12 ماهه، رشد قیمت مسکن در 20 شهر عظیم آمریکا 11.1 درصد اندازه گیری شده که این رقم نسبت به بازه مشابه به ماه قبل 0.9 درصد افزایش داشته است.

از 20 شهر عظیم آمریکا متوسط قیمت مسکن در 19 شهر در ماه ژانویه به نسبت ماه قبل افزایش پیدا نموده است. شهر فونیکس در ایالت آریزونا رکورددار افزایش قیمت در این بازه بوده است تا جایی که رشد 15.8 درصدی قیمت مسکن در این شهر در یک سال اخیر به ثبت رسیده است. شهر سیاتل در واشنگتن با 14.3 درصد افزایش و سن دیگو در کالیفرنیا با رشد 14.2 درصدی در رده های بعدی قرار دارند.

کریگ لازارا- مدیر اجرایی در موسسهاس اند پی دی جی آی- گفت: اثر کرونا بر روی بخش مسکن کاملا محسوس باقی مانده است و خریداران با انگیزه بیشتری به دنبال خرید خانه هستند در حالی که عرضه مسکن به دلیل مسائل مواد اولیه کاهش یافته است.

این افزایش قیمت در حالی رخ می دهد که فروش خانه ها در این کشور کاهش یافته است. داده های منتشره نشان می دهند که در ماه فوریه 6.22 میلیون واحد مسکن در این کشور معامله شده اند که نسبت به ماه قبل 6.6 درصد کاهش پیدا نموده است. با وجود کاهش کلی خانه های معامله شده میزان فروش خانه های جدید نسبت به ماه قبل 9 درصد افزایش داشته است.

هفه گذشته افزایش تقاضا برای دریافت وام مسکن باعث شد نرخ بهره اوراق رهنی 30 ساله مسکن با 0.1 درصد افزایش نسبت به هفته قبل آن به رقم 3.2 درصد برسد.

طبق اعلام آژانس فدرال مسکن آمریکا، در سراسر این کشور متوسط قیمت مسکن در ماه فوریه نسبت به فوریه سال گذشته 12 درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1599

به "رشد قیمت مسکن در آمریکا رکورد 14 ساله را شکست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد قیمت مسکن در آمریکا رکورد 14 ساله را شکست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید