قیمت مصوب تخم مرغ شانه ای 26 هزار تومان شد

به گزارش تور تایلند، وزیر جهاد کشاورزی قیمت تخم مرغ در درب مرغداری را 12000 تومان و برای مصرف کننده را 14500 تومان خاطرنشان کرد.

قیمت مصوب تخم مرغ شانه ای 26 هزار تومان شد

از پروفایل ما encaria دیدن نمایید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، کاظم خاوازی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه بین وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی با موضوع فراوری و توزیع کود های فسفاته گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده، قیمت تخم مرغ از درب مرغداری هر کیلو 12 هزار تومان، قیمت برای مصرف نماینده هر کیلو 14500 تومان و عوارض صادراتی به ازاء هر کیلو 2500 تومان مشخص شد؛ بنابراین قیمت هر شانه تخم مرغ 1800 گرمی برای مصرف نماینده حدود 26 هزارتومان خواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تمهیداتی که در نظر گرفته شده، در روز های پیش رو، قیمت تخم مرغ کاهش قابل توجهی می یابد.

خاوازی اضافه نمود: فراوری تخم مرغ در کشور به اندازه کافی داریم و سالانه یک میلیون و 30 هزار تن تخم مرغ در کشور فراوری می گردد که 60 هزار تن آن مازاد بر مصرف داخلی است.

وی ادامه داد: در هفته های اخیر، تقاضای صادرات زیاد بوده و صادرات بی رویه بازار تخم مرغ را به هم ریخته و موجب افزایش قیمت شده است.

خاوازی گفت: به همین دلیل رئیس جمهوری به معاون اول دستور پیگیری دادند و در نهایت مقرر شد صدور مجوز صادرات تخم مرغ در اختیار وزارت جهادکشاورزی باشد تا بین فراوری و صادرات توازن ایجاد گردد.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه نمود: به همین دلیل صادرات تخم مرغ به میزانی صورت می پذیرد که قیمت تخم مرغ در بازار داخلی متعادل گردد.

وی گفت: قیمت تخم مرغ در بازار باید به گونه ای باشد که هم مردم قدرت خرید داشته باشد و هم صنعت مرغداری آسیب نبیند.

خاوازی اضافه نمود: جلسات مختلفی با تشکل های مربوطه برگزار و تمهیدات لازم در نظر گرفته شده تا قیمتی که بی دلیل افزایش پیدا نموده پایین آید و به حالت تعادل بازگردد.

وی با اشاره به اینکه صادرات تخم مرغ به اندازه قابل ملاحظه ای کاهش می یابد، توضیح داد: صادرات به اندازه ای صورت می پذیرد که بازار داخلی اشباع شده و قیمت ها به حالت تعادل در بیایند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با هماهنگی های صورت گرفته مقرر شد وزارت صمت و جهاد کشاورزی به صورت ماهانه قیمت تخم مرغ را تجزیه و تحلیل نمایند تا هم مصرف نماینده و هم فراوری نماینده نگرانی هایشان در خصوص قیمت، رفع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1255

به "قیمت مصوب تخم مرغ شانه ای 26 هزار تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مصوب تخم مرغ شانه ای 26 هزار تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید