هشدار آمریکا به چین نسبت به استفاده از زور در دریای چین جنوبی

به گزارش تور تایلند، آمریکا به چین نسبت به استفاده از زور در آبهای مورد مناقشه در دریای چین جنوبی هشدار داده و بر دیدگاهش درخصوص غیرقانونی بودن کمپین اقدامات جسورانه پکن در این دریا تاکید نمود.

هشدار آمریکا به چین نسبت به استفاده از زور در دریای چین جنوبی

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از گاردین، وزارت امور خارجه آمریکا به ابراز نگرانی در خصوص قوانین جدید تصویب شده از سوی چین پرداخت که به گارد ساحلی این کشور اجازه استفاده از تسلیحات علیه کشتی های خارجی در صورت تشخیص ورود غیر قانونی این کشتی ها به آبهای چین را می دهد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، متن آن قویا به این اشاره دارد که این قانون را می توان برای ارعاب همسایگان دریایی جمهوری خلق چین مورد استفاده قرار داد.

پرایس به خبرنگاران گفت: ما به جمهوری خلق چین و همه نیروهای فعالش در دریای چین جنوبی یادآوری می کنیم که نیروهای دریایی مسئول همراه با حرفه ای گری و خویشتنداری در اجرای اختیاراتشان عمل می نمایند.

وی اضافه کرد: ما همچنین هر چه بیشتر نگران هستیم که چین برای تاکید بر ادعاهای دریایی غیرقانونی در دریای چین جنوبی به این قانون جدید متوسل گردد.

پرایس گفت، که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر بر یک بیانیه منتشر شده در ماه ژانویه از سوی مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در قبال دریای چین جنوبی تاکید می نماید. پامپئو در آن بیانیه اعلام نموده بود که ادعاهای پکن بر منابع دریایی در دریای چین جنوبی کاملا غیرقانونی هستند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در تماس با توشیمیتسو موتگی، همتای ژاپنی اش نسبت به قانون دریایی چین اظهار نگرانی نموده بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1528

به "هشدار آمریکا به چین نسبت به استفاده از زور در دریای چین جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آمریکا به چین نسبت به استفاده از زور در دریای چین جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید