هشدار هواشناسی درباره وزش باد، تشدید فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران، فریبا گودرزی گفت: امشب در بخش هایی از ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، گیلان، مازندران، ارتفاعات جنوبی البرز، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و ارتفاعات و دامنه های زاگرس، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت را داریم که در منطقه ها مستعد با تگرگ همراه خواهد شد.

هشدار هواشناسی درباره وزش باد، تشدید فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور

به گفته کارشناس هواشناسی فردا دوشنبه بر شدت فعالیت این سامانه بارشی افزوده می گردد و گستره بارش ها در نیمه غربی کشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و ارتفاعات و دامنه های جنوبی زاگرس را در بر می گیرد.

طبق اعلام سازمان هواشناسی شدت بارش برای فردا در حد هشدار نارنجی است و در استان های چهارمحال و بختیاری، اتفاعات جنوبی اصفهان، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی و قسمت های شرقی کهگیلویه و بویر احمد بارش ها شدید تر بوده و احتمال آب گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و لغزندگی جاده ها وجود دارد.

امروز سازمان هواشناسی سه هشدار زرد، نارنجی و دریایی برای ورود سامانه بارشی و افزایش ارتفاع موج تا روز چهارشنبه صادر نموده است.(خبرنگاران)

هشدار هواشناسی درباره وزش باد به کشاورزان و باغداران

پروین رفیعی گفت: با توجه به وزش باد نسبتا شدید در استان اردبیل به کشاورزان توصیه می گردد که هنگام سم پاشی مزارع احتیاط نمایند.

به گفته کارشناس هواشناسی کشاورزی، گندمکاران استان ایلام باید دور آبیاری را در ساعات خنک روز تا زرد شدن خوشه ها تنظیم نمایند.

رفیعی می گوید: با توجه به کمبود بارش و افزایش احتیاج آبی درختان، باغداران استان چهارمحال و بختیاری اقدام به آبیاری باغات نمایند.

براساس مرکز پایش هواشناسی کشاورزی، مقدار بارش نسبت به دوره نرمال 30 درصد کاهش داشته است.

بنابر اعلام نقشه های هواشناسی در ساعات بعدازظهر امروز در بعضی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال زنجان، شمال قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، خراسان رضوی و جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و استان های واقع در زاگرس مرکزی در بعضی ساعات رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با گرد و خاک پیش بینی می گردد.

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی نواحی مرکزی و بعضی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ خواهیم داشت.(خبرنگاران)

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2093

به "هشدار هواشناسی درباره وزش باد، تشدید فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی درباره وزش باد، تشدید فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید