هند بزرگترین مصرف کننده طلای جهان شد

به گزارش تور تایلند، خبرنگاران: شورای جهانی طلا اظهار داشت، هند پس از باز پس گیری مقام نخست مصرف طلا در جهان از چین در سال 2014، امسال بزرگترین مصرف کننده فلز زرد باقی می ماند.

هند بزرگترین مصرف کننده طلای جهان شد

به گزارش تور تایلند به نقل از رویترز، شورای جهانی طلا اعلام کرد، هند پس از باز پس گیری مقام نخست مصرف طلا در جهان از چین در سال 2014، امسال بزرگترین مصرف کننده فلز زرد باقی می ماند. تقاضا برای جواهرات در هند بسیار بالاست.

بر اساس آمارهای شورای جهانی طلا، تقاضا برای مصرف و سرمایه گذاری طلا در هند در سال گذشته مجموعا 842.7 تن بود، در حالی که این رقم در چین 813.6 تن بود.

تقاضا در هر دو کشور نسبت به رقم های بی سابقه سال 2013، فروکش کرد، اما تقاضای هندی ها در سال 2014، تنها 14 درصد کاهش داشت، در حالی که میزان افت تقاضا در چین 38 درصد بود. این دو کشور اسیایی بیش از نیمی از تقاضای جهانی طلا را به خود اختصاص داده اند.

همچنین بر اساس آمارهای شورای جهانی طلا، در حالی که خرید جواهرات، سکه و شمش طلا نتوانست در سطح بالای سال 2013 باقی بماند؛ تقاضای جهانی برای فلز زرد در سال گذشته به پایین ترین رقم در 5 سال اخیر رسید.

این گروه صنعتی پیش بینی کرد که تقاضا برای طلا در هند و چین در سال 2015 به 900 تا 1000 تن افزایش یابد، اما احتمالا هند پیشگامی خود را در این زمینه حفظ خواهد کرد.

سوماسوندارام پی ار، مدیر بخش هند شورای جهانی طلا در این باره گفت: ما همان سطح قبلی برای تقاضا را برای هر دو کشور حفظ می کنیم، اما تقاضای هندی ها ممکن است در سال 2015 اندکی بیش از چینی ها رشد داشته باشد، زیرا احساس خرید در هند بالاتر است.

تقاضا برای جواهرات عامل اصلی بالا بودن تقاضا در هند است و این موضوع همچنان یک عامل مهم در بازار در سال 2015 خواهد بود.

تقاضای هندی ها برای جواهرات طلا در سال 2014، 8 درصد افزایش یافت و به رقم بی سابقه 662 تن رسید که ناشی از خرید طلا برای مناسبت هایی همچون جشن های عروسی و فستیوال های مختلف بود. این تقاضای قوی در حالی مطرح شده است که بخشی از مقررات سختگیرانه دولت این کشور در مورد واردات طلا تنها در نیمه دوم سال 2014 برداشته شد.

51

منبع: تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 101

به "هند بزرگترین مصرف کننده طلای جهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند بزرگترین مصرف کننده طلای جهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید