پرونده همسان سازی حقوق بازنشستگان بسته شد

به گزارش تور تایلند، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اجرایی شدن مصوبه های اخذ شده برای صندوق بیمه اجتماعی عشایر، روستاییان، کارکنان و بازنشستگان صندوق فولاد، پرونده همسان سازی و متناسب سازی حقوق بسته خواهد شد.

پرونده همسان سازی حقوق بازنشستگان بسته شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمد شریعتمداری امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اضافه کرد: ساعت 16 روز گذشته (سه شنبه) نخستین واریزی حقوق افزایش یافته بازنشستگان کشوری که از مطالبات مهم آنان بود، به حساب هایشان واریز شد.

وی بیان داشت: مطابق گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، میزان افزایش برای همسان سازی حقوق تا 90 درصد خالص دریافتی افراد شاغل مشابه بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: محاسبات این صندوق نشان می دهد متوسط افزایش پرداخت به بازنشستگان 77 درصد بوده است که از محل 16 هزار میلیارد تومانی سهامی که دولت در اختیار صندوق قرار داده و با مکانیسم های اقتصادی تعریف شده، روز گذشته پرداخت شده است.

وی تاکیدکرد: در سال های آینده نیز تلاش می شود تا همسان سازی با پیش بینی منابع لازم در بودجه عمومی و همچنین درآمدهای صندوق ادامه یابد.

شریعتمداری ادامه داد: در مورد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز همین اقدام در هفته های گذشته برای سه میلیون و 500 هزار نفر خانواده بازنشستگان انجام و همراه با حقوق مردادماه شان پرداخت شد.

وی همچنین از انجام اقدامات مشابه در حوزه صندوق بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان و کارکنان صندوق فولاد و بازنشستگان آن خبر داد که مصوبه های لازم در جلسه هیات امنای صندوق ها در حاشیه جلسه هیات دولت اخذ شد و هر یک از آنها حدود 100 هزار نفر بازنشسته را در بر می گیرند.

این مقام مسوول تاکیدکرد: با اجرایی شدن این دو مصوبه، پرونده همسان سازی و متناسب سازی حقوق بسته خواهد شد.

رشد 26 درصدی اشتغال مناطق روستایی و شهرهای کوچک

وی ادامه داد: طرح اعطای تسهیلات به جوانان روستایی در شهرهای زیر 10 هزار نفر و مناطق روستایی با استفاده از مکانیسم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و مکانیسم تامین اقتصادی خرد در دستور کار است.

شریعتمداری گفت: در صورتی که پروژه های ارائه شده از سوی جوانان دارای توجیه اقتصادی بوده و مورد تایید بانک های عامل چهارگانه قرار بگیرد، می توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند.

وی اضافه کرد: همچنین برای زنان کارآفرین روستایی نیز امتیاز ویژه ای در نظر گرفته شده و آن، صدور ضمانت نامه سرمایه گذاری بخش تعاون وزارت تعاون به میزان 500 میلیون تومان بدون وثیقه است و در صورتی که این بانوان در حوزه تعاون، فعالیت های کارآفرینانه انجام دهند، می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی گفت: این ها قدم هایی مثبت برای ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق با کمتر از 10 هزار نفر جمعیت است که سبب شده تا بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، سهم اشتغال در این مناطق از سه درصد به 29 درصد افزایش یابد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1318

به "پرونده همسان سازی حقوق بازنشستگان بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده همسان سازی حقوق بازنشستگان بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید