آخرین خبرها از مسکن ملی استان تهران

به گزارش تور تایلند، سهم استان تهران از طرح اقدام ملی مسکن در قالب ثبت نام 66 هزار و 290 واحد است و علاوه بر این تعداد قابل توجهی پروژه های مشارکتی تعریف شده که تعداد آنها به مراتب بیش از واحدهای ثبت نامی است. در خاتمه سهم دولت و بخش خصوصی تقسیم و سهم دولت در قالب فراخوان به متقاضیان واگذار می گردد.

آخرین خبرها از مسکن ملی استان تهران

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

اما در چهار شهر اندیشه، پردیس، پرند و هشتگرد و همچنین محله تهرانسر که از مناطق پر تقاضای اطراف تهران محسوب می شوند، طرح اقدام ملی مسکن عمدتاً در قالب مشارکت با سازندگان، فعال است. طبق برنامه اولیه 2000 واحد برای محله تهرانسر، 2522 واحد برای شهر جدید اندیشه، 25 هزار و 327 واحد در پرند، 19 هزار واحد در پردیس و 21 هزار واحد برای شهر جدید هشتگرد در نظر گرفته شده است.

بیش از 1100 واحد تهرانسر معطل انتخاب شریک

برای محله تهرانسر 2000 واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن تعریف شده است. این پروژه که از شهریور ماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد به نظر می رسد هنوز آن طور که باید و شاید روی غلتک نیافتاده است. از کل 2 هزار واحد که همگی به صورت مشارکتی اجرا می گردد صرفاً 860 واحد فعال است و طبق گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، مابقی واحدها برای انتخاب شریک به فراخوان گذاشته می گردد.

پیش از این در نیمه اسفندماه 1398 محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی میانگین پیشرفت مسکن ملی در تهرانسر را 30 درصد اعلام نموده بود. قرار است اگر پروژه به پیشرفت حدود 50 درصد برای ثبت نام متقاضیان فراخوان داده گردد.

اسکلت برخی واحدهای مسکن ملی پردیس زده شده است

سهم شهر جدید پردیس از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن 19 هزار واحد است و از این تعداد 8000 واحد که به صورت مشارکتی اجرا می گردد در مرحله آماده سازی زمین، فوندانسیون، تکمیل اسکلت و ساخت واقع شده است. 3000 واحد هم که به وسیله ثبت نام بوده است. از این تعداد 1600 نفر واجد شرایط هستند که مراحل آماده سازی زمین شروع شده و ساخت واحدها از اواخر خرداد شروع خواهد شد. مابقی واحدها در حال جانمایی است که تا سرانجام امسال ساخت آنها شروع می گردد.

آورده اولیه متقاضیان 40 میلیون تومان است

مدیرعامل عمران پردیس، قیمت هر متر مربع واحد های طرح اقدام ملی مسکن در پردیس را مطابق آنچه قبلاً معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده دانست و گفت: قیمت قطعی واحدها را تا سرانجام خردادماه اعلام می کنیم البته متقاضیان باید در شروع 40 میلیون تومان پرداخت نمایند تا به پیمانکاران بدهیم و پروژه ها پیش برود.

دستور افتتاح 2000 واحد پرند تا قبل از هفته دولت

سهم شهر جدید پرند از طرح اقدام ملی 25 هزار و 327 واحد است که در مرحله اول ثبت نام 20 هزار نفر نام نویسی کردند که از این تعداد 9460 نفر مورد تایید قرار گرفتند. اخیراً حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدیدی که از شهر جدید پرند داشته دستور داده تا حدود 2000 واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند تا پیش از هفته دولت افتتاح و به مالکان تحویل داده گردد.

اختصاص 21 هزار مسکن ملی در هشتگرد برای ساکنان تهران و البرز

سهم شهر جدید هشتگرد از طرح اقدام ملی مسکن 21 هزار واحد است که در مرحله اول ثبت نام 6800 نفر واجد شرایط شناخته شدند و از ظرفیت خالی ثبت نام می گردد. 1125 نفر تشکیل پرونده دادند که با توجه به شیوع ویروس کرونا تشکیل پرونده سایر افراد با وقفه همراه شده است. ویروس کرونا تا حدودی بر فعالیت های جاری از جمله تشکیل پرونده واحدهای مسکن مهر در کارگزاری ها و فروش عرصه تاثیر گذاشته بود که بخشی از کارها به شکل الکترونیکی انجام شد و همچنین در روزهای اخیر پروژه ها فعال شده است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن 2522 واحد عمدتاً در قالب مشارکت برای شهر جدید اندیشه تعریف شده که 11 خرداد ماه سال گذشته مراسم کلنگ زنی و آماده سازی 2090 واحد شروع شد و دارای پیشرفت مناسبی است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 خرداد 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 988

به "آخرین خبرها از مسکن ملی استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از مسکن ملی استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید