شرایط استخدام کارکنان شهرداری ها تعیین شد

به گزارش تور تایلند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای مقرر کردند تا کارکنان شهرداری ها به جز شهرداری تهران براساس آیین نامه تدوین شده توسط وزارت کشور استخدام شوند.

شرایط استخدام کارکنان شهرداری ها تعیین شد

به گزارش مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان آنالیز بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، با الحاق یک بند به تبصره 12 این ماده واحده موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، مقررات استخدامی کارکنان شهرداری ها، موسسات، سازمان و شرکت های وابسته به آن (به جز شهرداری تهران) به موجب آیین نامه ای خواهد بود که به پیشنهاد وزارت کشور ظرف 3 ماه تدوین و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

مجتبی یوسفی به عنوان ارائه دهنده این پیشنهاد، گفت: قوانین و مقررات پرداخت حقوق و قرارداد کارکنان شهرداری ها به 40 سال قبل باز می شود، در حال حاضر بین پرداخت افراد شرکتی و قراردادی در شهرداری ها حدود 7 میلیون تومان اختلاف وجود دارد و باید این مشکل را حل کرد.

وی بیان نمود: شهرداری تهران آیین نامه خاص خود را دارد و قصد نداریم با این پیشنهاد آن را دچار اختلال کنیم، اما شهرداری های عمدتاً مناطق محروم به دلیل مسائل اقتصادی توان پرداخت بیمه کارکنان خود را ندارند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1554

به "شرایط استخدام کارکنان شهرداری ها تعیین شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "شرایط استخدام کارکنان شهرداری ها تعیین شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط استخدام کارکنان شهرداری ها تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید