مرکز پلیس ذی قار از سوی معترضان محاصره شد

به گزارش تور تایلند، ایرنا نوشت: شبکه خبری سومریه نیوز گزارش داد: تظاهرنمایندگان ساختمان مرکز پلیس استان ذی قار در عراق را محاصره نموده و پلیس از شخصیت های شرشناس شهر خواسته است برای جلوگیری از افزایش تنش و خونریزی، پادرمیانی نمایند.

مرکز پلیس ذی قار از سوی معترضان محاصره شد

تظاهرنمایندگان خشمگین در پی حوادث خونینی که این استان در روزهای اخیر شاهد آن بود، از بامداد آدینه مرکز پلیس را به محاصره خود درآودند.

این رسانه عراقی به نقل از یک منبع مطلع اضافه نمود: تظاهرنمایندگان از بامداد امروز مرکز فرماندهی پلیس ذی قار را به منظور تصرف آن محاصره نموده و شمار تظاهرنمایندگان در پی تشییع جنازه شهدا (تظاهرنمایندگان کشته شده)، افزایش یافت.

وی گفت: فرماندهی پلیس از شخصیت های سرشناس و روحانیون خواسته است برای توقف تنش و جلوگیری از خونریزی بیشتر مداخله نمایند.

سومریه نیوز همچنین به نقل از خبرنگار خود اضافه نمود: شیوخ و بزرگان عشایر ذی قار بامداد امروز تشکیل جلسه دادند، این نشست به یک سری خواسته هایی انجامید که مهمترین آنها عبارتند از: برکناری دولت و مجلس، محاکمه جمیل الشمری و انتخاب فرمانده پلیس از بین مردم استان و نیز کنار گذاشتن اخراج احزاب از تمامی مراکز دولتی و نیز برگزاری انتخابات با نظارت سازمان ملل.

استان ذی قار از بامداد روز پنجشنبه شاهد درگیری میان تظاهرنمایندگان و نیروهای امنیتی است که به کشته و زخمی شدن شماری از افراد انجامیده است.

این در حالی است که عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، جمیل الشمری فرمانده امنیتی استان را که در پی حوادث اخیر استعفا کرد، به مرکز فراخواند. عبدالمهدی پیشتر وی را به این سمت گمارده بود.

بنا به اعلام بعضی رسانه ها، در اعتراضات و ناآرامی های سه روز اخیر در استان های ذی قار و نجف ده ها تن کشته و زخمی شده اند.

مرحله نخست اعتراضات در عراق روز اول اکتبر (9 مهرماه) ابتدا با درخواست مبارزه با فساد و انجام اصلاحات مالی و گسترش خدمات عمومی شروع شد، اما رفته رفته مطالبات سیاسی به آن اضافه شد، بطوری که گروهی از معترضان خواهان اصلاح قانون انتخابات و قانون اساسی این کشور شدند و بعضی دیگر شعار براندازی دولت را سر دادند.

اعتراضات در عراق بار دیگر از 25 اکتبر (سوم آبان) شروع شد و دولت تاکنون با وجود پذیرش اغلب پیشنهادات برای اصلاحات ساختاری و قانونی، ارائه بسته های مالی و صدور دستورالعمل های مختلف، نتوانسته آرامش را به طور کامل به کشور بازگرداند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 57

به "مرکز پلیس ذی قار از سوی معترضان محاصره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز پلیس ذی قار از سوی معترضان محاصره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید