همراهی مجلس با زیست بوم نوآوری، رفع نیاز فناورانه بخش کشاورزی

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران، پس از نشست مشترک میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی که اوایل هفته جاری با هدف شتاب توسعه اقتصاد دانش بنیان در بخش کشاورزی، برگزار گشت، برنامه ریزی برای برپایی رویدادی ملی در جهت رفع نیازهای فناورانه بخش کشاورزی با حمایت معاونت علمی نیز انجام پذیرفت.

همراهی مجلس با زیست بوم نوآوری، رفع نیاز فناورانه بخش کشاورزی

از این رو نشست ارتباط موثر دانشگاه، شرکت های دانش بنیان و زیست بوم بخش کشاورزی با حضور نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در شتابدهنده مستقر در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد تا با همراهی مجلس نفوذ فناوری و نوآوری به حوزه کشاورزی شتاب گیرد و زیرساخت های مورد نیاز ایجاد شود.

در این نشست در خصوص رویداد ملی ارائه نیازهای فناورانه بخش کشاورزی و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان توانمند حوزه کشاورزی، توضیحاتی ارائه شد.

همچنین معرفی زیست بوم کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علم و صنعت ایران و سایر اجزا همکار در برگزاری این رویداد از دیگر بخش های این نشست بود. در این نشست که 12 نماینده مجلس در آن حضور داشتند، ظرفیت های فضای نوآوری حوزه کشاورزی، فرصت ها و تهدیدها بررسی شد و نمایندگان با بخشی از فعالیت های نوآورانه در این زیست بوم فناوری و نوآوری آشنا شدند.

برگزاری این رویداد با همکاری مجلس شورای اسلامی می تواند بسترساز حرکت شرکت های دانش بنیان از حوزه صنعتی به بخش کشاورزی و رفع مسائل آن باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1088

به "همراهی مجلس با زیست بوم نوآوری، رفع نیاز فناورانه بخش کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همراهی مجلس با زیست بوم نوآوری، رفع نیاز فناورانه بخش کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید